Narodziny pierwszego sklonowanego zwierzęcia, owcy Dolly, w 1996 roku dowiodły, że klonowanie złożonych organizmów jest możliwe. Na podstawie tych doświadczeń naukowcy wciąż jeszcze próbują opracować metodę wytwarzania komórek macierzystych, które możnaby wykorzystać do leczenia pacjentów przy pomocy technik inżynierii tkankowej. Jednak głównie z powodu licznych problemów natury bioetycznej, pomimo wysiłków wielu grup badawczych udało się dotąd „wyprodukować” linie komórek macierzystych tylko kilku zwierząt, w tym myszy i makaka. Dotąd nikomu nie udało się sklonować komórek człowieka. Jaka jest przyszłość tych badań?
Pierwsze doniesienia o sklonowaniu zarodka ludzkiego opublikowane w 2004 roku przez naukowców z uniwersytetu w Seulu były częściowo sfałszowane i bazowały na nieetycznych e...
Artykuł dostępny jedynie dla zalogowanych użytkowników
You might also like
More from Doniesienia
Pięć najczęściej czytanych artykułów
Stale monitorujemy aktywność naszych użytkowników i obserwujemy, które materiały cieszą się największą popularnością. Analizujemy, dlaczego tak się dzieje, i wyciągamy …
Pięć najciekawszych artykułów, które mogłeś ominąć
Drogi lekarzu, przygotowaliśmy dla Ciebie pięć najciekawszych artykułów, które powinieneś poznać, aby lepiej i skuteczniej leczyć swoich pacjentów. Wiedza medyczna …
Trzy najczęściej oglądane materiały wideo
Od lat rozmawiamy i przeprowadzamy wywiady z najwybitniejszymi ekspertami medycznymi w Polsce i za granicą. Jesteśmy na najważniejszych konferencjach i …