Zakażenia Clostridium difficile stanowią wciąż rosnący problem w praktyce klinicznej. Powszechne stosowanie antybiotyków powoduje rozpowszechnianie się nowych, bardziej zjadliwych szczepów (np.: opornych na fluorochinolony). Sytuacja ta sprawia, że chociaż stosowane obecnie antybiotyki są wciąż w większości przypadków skuteczne, rozsądne wydaje się dalsze rozszerzanie arsenału dostępnych leków.
Na łamach Lancet Infectious Diseases opublikowano wyniki randomizowanego, wieloośrodkowego, podwójnie zaślepionego badania typu non-inferiority, czyli mającego na celu wykazanie, że fidaksomycyna jest nie mniej skuteczna niż wankomycyna w leczeniu zakażeń Clostridium difficile.
Badanie przeprowadzono w latach 2007-2009 w 45 ośrodkach w Europie oraz 41 w Stanach Zjednoczonych. Kryteria włączenia o...
Artykuł dostępny jedynie dla zalogowanych użytkowników
You might also like
More from Doniesienia
Pięć najczęściej czytanych artykułów
Stale monitorujemy aktywność naszych użytkowników i obserwujemy, które materiały cieszą się największą popularnością. Analizujemy, dlaczego tak się dzieje, i wyciągamy …
Pięć najciekawszych artykułów, które mogłeś ominąć
Drogi lekarzu, przygotowaliśmy dla Ciebie pięć najciekawszych artykułów, które powinieneś poznać, aby lepiej i skuteczniej leczyć swoich pacjentów. Wiedza medyczna …
Trzy najczęściej oglądane materiały wideo
Od lat rozmawiamy i przeprowadzamy wywiady z najwybitniejszymi ekspertami medycznymi w Polsce i za granicą. Jesteśmy na najważniejszych konferencjach i …