Nowotwory oraz inne procesy patologiczne zlokalizowane na skórze i jej okolicach są często tkankami o zwiększonym metabolizmie, który generuje duże ilości ciepła. Tę właściwość wykorzystuje termowizja – metoda obrazowania polegająca na tworzeniu “map ciepła”. Gdy pojawiła się na rynku wiązano z nią duże nadzieje, jednakże nie podbiła szturmem diagnostyki medycznej. Czy wprowadzenie jej w świat 3D tchnie w nią nowe życie?
Skanery termowizyjne są bardzo pomocnym narzędziem w identyfikacji źródła choroby, w szczególności takich schorzeń, które wywołują gorączkę i stan zapalny. Należą do nich między innymi nowotwory zlokalizowane na powierzchni ciała lub w jej pobliżu. Podczas gdy klasyczna termowizja o długości fali bliskiej podczerwieni ma już dobrych kilka lat, to nie b...
Artykuł dostępny jedynie dla zalogowanych użytkowników
You might also like
More from Doniesienia
Pięć najczęściej czytanych artykułów
Stale monitorujemy aktywność naszych użytkowników i obserwujemy, które materiały cieszą się największą popularnością. Analizujemy, dlaczego tak się dzieje, i wyciągamy …
Pięć najciekawszych artykułów, które mogłeś ominąć
Drogi lekarzu, przygotowaliśmy dla Ciebie pięć najciekawszych artykułów, które powinieneś poznać, aby lepiej i skuteczniej leczyć swoich pacjentów. Wiedza medyczna …
Trzy najczęściej oglądane materiały wideo
Od lat rozmawiamy i przeprowadzamy wywiady z najwybitniejszymi ekspertami medycznymi w Polsce i za granicą. Jesteśmy na najważniejszych konferencjach i …