Podczas niedawnego jubileuszowego zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej w Wiśle wysłuchałem takiej oto opowieści.
„Dzwoni do mnie znajoma i prosi o pomoc. Męża jej koleżanki wypisano właśnie z Centrum Onkologii w Gliwicach. Wyje z bólu. Wyszedł bez żadnego zabezpieczenia, bez głupiego ketonalu. Jest piątek po południu. Jadę do pacjenta, wypisuję dwie różowe recepty. Odbiera je syn chorego, miły chłopak, student. Jedna rzecz trochę mi się w nim nie podoba ‑ kolczyk w uchu.
Apteka w centrum Pszczyny. Chłopak podaje receptę, a na niej końskie dawki leków. Do tego ten kolczyk w uchu. Farmaceutka idzie na zaplecze i naradza się z koleżankami. Biorą receptę pod lupę. A tam wszystko się zgadza – to, co ma być słownie, jest słownie i tam gdzie ma być wykrzyknik, jest wykrzykn...
Artykuł dostępny jedynie dla zalogowanych użytkowników
You might also like
More from Publikacje
Operacja bariatryczna u cukrzyków poprawia funkcje małych naczyń
W "Diabetes Care" opublikowano wyniki amerykańskiego retrospektywnego badania, w którym wykazano, że pacjenci, u których po operacji bariatrycznej poprawiły się …
30-dniowe wyniki TAVI u kobiet
Jedną z nowych metod leczenia ciężkiej stenozy aortalnej (ang. aortic stenosis, AS) u pacjentów z grup wysokiego ryzyka chirurgicznego (ang. …
Czynniki ryzyka pooperacyjnej dekompensacji wątroby
Resekcja wątroby jest leczeniem z wyboru w przypadku raka wątrobowokomórkowego (ang. hepatocellular carcinoma, HCC) z dobrze wyrównaną marskością wątroby. …